Безпека та побічні ефекти анестезії в стоматології:
забезпечення вашого комфорту
Розуміння важливості безпеки в процесі стоматологічної анестезії
Стоматологія, як і медицина загалом, не стоїть на місці. Якщо ще двадцять років тому більшість маніпуляцій проводилися без знеболення, то зараз це просто неможливо. Знеболення забезпечується завдяки різним препаратам, через які анестезію поділяють на декілька видів.
Перший з них - місцеве знеболення Засоби для анестезії вводять у певну ділянку ротової порожнини, що дозволяє знизити чутливість локально. Пацієнт під час проведення маніпуляції залишається у свідомості.
Другий вид - загальний наркоз. Пацієнта вводять в безсвідомий стан, після чого приступають до втручання. Однак даний варіант застосовується лише у ситуаціях, коли операція є надто складною.
Третій варіант - комбіноване знеболення. За допомогою різних препаратів знижують рівень чутливості, однак пацієнт, будучи в розслабленому стані, залишається у свідомості.
Побічні ефекти анестезії в стоматології: що потрібно знати пацієнтам
Попри те, що сучасні препарати є доволі безпечними, все ж існують ситуації, коли їх використання заборонене. До їх числа належать:
- індивідуальна непереносимість діючих речовин;
- серцево-судинні захворювання;
- недуги органів ендокринної системи.
Крім того, місцеве чи комбіноване знеболення протипоказане пацієнтам, що страждають на захворювання дихальної системи, а також мають проблеми з нирками.
Побічними ефектами використання засобів для анестезії можуть стати алергічні реакції, збій серцевого ритму або повна зупинка серця, спазм жувальних м’язів, набряк піднебіння та ясен.
Сучасні технології та процедури для мінімізації побічних ефектів анестезії
Більшість стоматологічних маніпуляцій у наш час, попри рівень їх складності, проводяться під анестезією. Це робиться для того, аби пацієнт відчував мінімум дискомфорту та легко переніс втручання.
Однак, як показує досвід, деколи введення препарату більше лякає людей, ніж сам процес лікування. Щоб знизити рівень болю від ін’єкцій, була розроблена комп'ютерна система стоматологічного місцевого знеболення - STA.
Обладнання, що автоматично розраховує дозу препарату, оснащене найтоншими голками. Завдяки їм пацієнт майже не відчуває болю під час знеболення. Крім того, ймовірність пошкодження тканин під час введення анестетика є мізерною.
Ще однією процедурою, що знижує ризик появи побічних ефектів, є седація. Вона допомагає пацієнтам заспокоїтися та розслабитися перед втручанням. Крім того, седацію використовуються для пацієнтів з психічними розладами, а також гіперактивних дітей.
Забезпечення безпеки в стоматології: ключові аспекти анестезії
Безумовно, стоматолог відповідає за своїх пацієнтів. Спеціаліст, який прагне, щоб знеболення пройшло гладко, перш за все, відправить вас до алерголога. Хто це? Спеціаліст, який за допомогою певних методів зможе виявити, чи маєте ви алергію на той чи інший анестетик.
Крім того, перед використанням того чи іншого препарату, дантист повинен уточнити, чи не маєте ви якихось патологій, а також чи добре ви почуваєтеся саме в цей момент.
Пам’ятайте, знеболення - це маніпуляція, яка покликана підвищити вас комфорт під час лікування, а не стати причиною будь-яких негараздів зі здоров’ям!
Які ризики пов'язані з використанням анестезії в стоматології?
Ризики включають можливі алергічні реакції та невдалі реакції на анестетики. Слід докладати всіх зусиль для їх запобігання.
Як можна зменшити ризики побічних ефектів анестезії?
Регулярний моніторинг стану пацієнта, правильний вибір анестетика та дотримання протоколів зменшують ризики.
Як довго триває ефект анестезії після стоматологічного втручання?
Це залежить від типу використаного анестетика. В середньому ефект може тривати від годин до декількох годин.
Як компанія New Dental забезпечує якість матеріалів для стоматологів?
New Dental пропонує сертифіковані та перевірені матеріали. Наприклад, Ubistesin 4% Убістезин КАРПУЛА ЧЕРВОНИЙ, Септанест з Адреналіном 1/100 000 та голки карпульні «Майстер» Мастер MASTER Е 0,3*25мм проходять обов'язкові контролі якості.